Learn Czech Online for Free
@czechinprague

    Homepage | RSS | Kontaktujte mě | Search Neděle (Sunday), 03/07/2022, 15.12.29    

LEARN MORE CZECH:

Share Experience - Podělte se o zkušenosti

Main » Articles » Other texts (Jiné texty)

Dlouhý, Široký a Bystrozraký
Dlouhý, Široký a Bystrozraký - kde koupit?

Byl jednou jeden král a jeho syn. Král chtěl, aby si princ našel nevěstu, ale princ o žádné nevěděl. Tak si princ vybral princeznu z obrázku.

Tu princeznu měl ale černokněžník. Proto šel prince do začarovaného zámku. Cestou potkal tři muže, kteří se jmenovali Dlouhý, Široký a Bystrozraký.

Když přišli na zámek, černokněžník řekl, že nesmějí spát, nebo bude princezna pryč a oni budou kámen. Ale oni byli unavení a spali.

A tak první ráno, když princ a jeho kamarádi vstali, princezna byla pryč. Byli v šoku. Naštěstí Bystrozraký dobře viděl a našel princeznu. Potom Dlouhý šel a princeznu přinesl. Ona byla žalud, ale na zámku se změnila a byla zase princezna. Černokněžník se moc zlobil a rozbila se jedna železná obruč, která byla na jeho břichu.

Druhé ráno se to stalo zase, princezna byla pryč. Naštěstí Bystrozraký princeznu znovu našel. Tentokrát byla kámen. Dlouhý zase princeznu přinesl. Černokněžník byl rozzlobený a rozbila se jeho další železná obruč.

Třetí ráno byla princezna znovu pryč. Tentokrát byla perla v mušli hluboko v moři. Ale Bystrozraký ji našel a Dlouhý a Široký ji přinesli.

Černokněžník měl smůlu, změnil se v ptáka a odletěl. A princ měl potom svatbu.

  • Pohádku v audio formě si můžete zdarma stáhnout zde (heslo pro instalaci je "spidla" - nainstalujete si program .exe, který obsahuje pohádku ve formátu MP3 a reklamu na jiné publikace, soubor MP3 lze však ponechat a zbytek potom odinstalovat) - verze se liší od té, na kterou je odkazováno výše
  • You can download the fairytale as an audio recording for free (the password for the installation is "spidla" - you can save the MP3 file and uninstall the programme that contains promotion of other products) - the version is slightly different from the one referred to above

Category: Other texts (Jiné texty) | Added by: janaslav (30/10/2011) | Author: Jana E
Views: 3893 | Tags: A2, Audio, české pohádky, psaní, learn Czech, čtení | Rating: 0.0/0

Co hledáte?

deklinace colloqial Czech video obecná čeština recenze idiom Čínani přijímací zkoušky Slovník poslech expats test gramatika c1 čeština pro cizince Američané Češi blogs Audio fráze slang diagnostika learn Czech Podcast konverzace Rusové Číňani colloquial Czech rody azylanti posesiva zájmena A2 substantiva psaní české pohádky zdroje online cizinci v ČR osobní zkušenost konjugace Course Praha učebnice časopis spisovná čeština online synonyma obrázky prepozice Verba integrace cizinců komparace jazyků SERR zkouška b1 písnička akuzativ adjektiva ČR české zvyky metodika prezentace slovosled pronomena multikulturní výchova střední škola čtení lingvistika syntax fonologie morfologie cvičení stylistika kulturní rozdíly Vietnam fonetika tabulka b2 Základní škola pracovní list slovní zásoba děti a1 hra zvyky Vietnamci integrace Activities Czech Database Download materials sustainability